Attributions: 
Lana Hiskey

Congratulations to Nebo’s 2016-2017 Sterling Scholar School Winners!

Maple Mountain High
Business & Marketing: Savannah Marker
Computer Technology: Toshihiro Davis
Dance: Addison Black
English: Julie Carlson
Family & Consumer Science: Cheyenne Davies
Instrumental Music: Allison Ells
Mathematics: Joseph DelaCruz
Science: Adam Syndergaard
Skilled & Technical Science Ed.: Benjamin Warnick
Social Science: Mason Evans
Speech/Theater Arts/Forensics: Corban Radford
Visual Arts: Maile Smith
Vocal Performance: Sarah Foutz
World Languages: Annie Weight

Payson High
Business & Marketing: Rebecca Blazzard
Computer Technology: Alex Christensen
Dance: Remington Headman
English: Dariel DeMille
Family & Consumer Science: Paige Davis
Instrumental Music: Nicholas Montoya
Mathematics: Devin Broadhead
Science: Madilyn Liston
Skilled & Technical Science Ed.: Ivan Webber
Social Science: Alyssa Sutton
Speech/Theater Arts/Forensics: Kailee Broderick
Visual Arts: Jessalyn Ethridge
Vocal Performance: Alyssa Behrend
World Languages: Benjamin Phillips

Salem Hills High
Business & Marketing: James Ebert
Computer Technology: Hayden Henrie
Dance: Carly Adamson
English: Reagan Fausett
Family & Consumer Science: Dayna Knuteson
Instrumental Music: Benjamin Cardoza
Mathematics: Brevan Ellefson
Science: Benjamin Preece
Skilled & Technical Science Ed.: Nathan Vance
Social Science: Conner Campbell
Speech/Theater Arts/Forensics: Joshua Kitchen
Visual Arts: Audrey Miller
Vocal Performance: Thomas Flinders
World Languages: Joshua Bauer

Spanish Fork High
Business & Marketing: Lizzy Cerenzie
Computer Technology: Andrea Hansen
Dance: Brynn Lewis
English: Will Paxton
Family & Consumer Science: Camilla Cahill
Instrumental Music: Joseph Buck
Mathematics: Dillon Muirbrook
Science: Austin Harris
Skilled & Technical Science Ed.: Bailee Argyle
Social Science: Justin Blake
Speech/Theater Arts/Forensics: Amanda Gould
Visual Arts: Mariah Burnham
Vocal Performance: Rachel Hicken
World Languages: Emmeline Bowman

Springville High
Business & Marketing: Chloe Wilson
Computer Technology: Connor Widtfeldt
Dance: Emme Franks
English: Selendra Lewis
Family & Consumer Science: Erin Caswell  
Instrumental Music: Abi Maccabee
Mathematics: Brian Udall
Science: Tessa Larsen 
Skilled & Technical Science Ed.: Steven Bartholomew
Social Science: Zoe Dalley
Speech/Theater Arts/Forensics: Rebecca Hammond
Visual Arts: Abigail Holman
Vocal Performance: Emily Mason
World Languages: Samantha Sorensen